تلفن تماس

051-38456697

شماره موبایل

09337486969

آدرس

مشهد - نبش ملاصدرا 13 - بالای بانک تجارت - پلاک61

مشاوره رایگان

از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید

اطلاعات و سوالات

سوالات متداول شما از مطب دکتر پوریا محمدپرست

لمینیت دندان چیست

ونیر پوسته یا لایه‌ای است که از مواد همرنگ دندان افراد ساخته می‌شود و برای پوشش سطح جلوی دندان‌هایی که ممکن است به علت فاصله‌داشتن یا داشتن رنگ متفاوت یا بدشکل بودن و کج‌بودن، ظاهر خوبی نداشته باشند به کار می‌رود. ونیرها معمولاً در لابراتوار توسط دندانساز و از روی مدلی که توسط دندانپزشک تهیه شده ساخته می‌شوند. برای جاگرفتن ونیر روی دندان لازم است مقدار کمی از مینای دندان برداشته شود، به همین علت استفاده از ونیر برگشت‌پذیر نیست. بعضی از غذاها و نوشیدنی‌ها ممکن است باعث بدرنگ‌شدن ونیر شوند.

لمينيت كنيم يا كامپوزيت انجام دهيم؟

اگر دندان هايتان نياز به تغييرات اندك داشته باشد مانند بستن فاصله كم بين دو دندان كامپوزيت درمان مناسب‌ترى است اما براى تغييرات اساسى‌تر با ماندگارى بيشتر لمينيت سراميكى روش بهترى است.
اگر از موادى مثل قهوه و مواد رنگ دانه‌دار زياد مصرف مي‌كنيد، لمينيت انتخاب بهترى است چون رنگ پذيرى‌اش اندك و يا نزديك به صفر است.

آيا بلند كردن دندانهاى كوتاه امكان پذير است؟

اگر دندان‌هايى داريد كه ظاهرا كوچك به نظر مى‌رسند، مى‌تواند بر لبخند شما تاثير منفى داشته باشد. دندانهاى كوچك ممكن است باعث شود شما تمايلى به لبخند زدن، صحبت كردن يا خنديدن با ديگران نداشته باشيد.
راه حل اساسى براى برطرف كردن دنداهاى كوتاه مى‌تواند استفاده از لمينيت باشد كه باعث افزايش طول دندان مى‌شود.
لمينيت دندان براى كسانى كه دندانهاى كوچك دارند در عرض چند روز مى‌تواند تغيير شكل فاحشى براى دندان‌هايشان بوجود بياورد و در كمترين زمان لبخند زيبايى را برايشان ارمغان بياورد.

آیا ارتودنسی محدودیت سنی دارد؟

بزرگسالان هم می‌توانند از مزایای ارتودنسی بهره ببرند و کیفیت زندگی بهتری را تجربه کنند. درمان ارتودنسی محدودیت سنی ندارد و در هر سنی قابل انجام است فقط از سلامت دندان‌ها و بافت‌های نگهدارنده دندان‌ها باید اطمینان حاصل کرد.
در اشخاص بزرگسال طول مدت درمان به علت تغییرات استخوانی کمی طولانی‌تر از کودکان است.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت مجموع قطعاتی  است که با جراحی داخل فک ثابت می‌شوند روی آن دندان مصنوعی قرار می‌گیرد و در نهایت ظاهری مشابه با دندان طبیعی پیدا می‌کند.

به‌طور کلی برای گذاشتن ایمپلنت دندان چندین مرحله باید انجام شود تا قطعات تشکیل دهنده در کنار یکدیگر قرار گیرند و بیمار بتواند به جای دندان طبیعی از آن استفاده کند. ایمپلنت از نظر ظاهری مشابه دندان طبیعی است و در دهان همان حس طبیعی را برای جویدن القا می‌کند و سوء هاضمه ایجاد شده بر اثر ناتوانی در جویدن غذا را برطرف می‌نماید.

ایمپلنت دندان برای جایگزین کردن یک یا چندین دندان از دست رفته کاربرد دارد و می‌تواند برای تمام دندان‌ها به صورت ثابت یا متحرک استفاده شود.

 

آيا لمينيت دندان براى هر دو فك بالا و پايين لازم است؟

اگر در هنگام لبخند زدن و يا صحبت كردن دندان‌هاى فك پايين ديده مي‌شوند، بهتر است براى تطابق رنگ با دندانهاى فك بالا يا از روش بليچينگ استفاده كنيد يا اينكه دندانهاى فك پايين را هم مانند بالا لمينيت كنيد. در خيلى از موارد اگر تفاوت رنگ دو فك زياد نباشد، ميتوان با استفاده از بليچينگ براى فك پايين به نتيجه ى مطلوب رسيد ولى اگر تفاوت رنگ فك بالا و پايين زياد باشد ميتوان از درمان لمينيت جهت فك پايين نيز استفاده كرد.

آيا انجام لمينيت وكامپوزيت دردناك است؟

انجام لمينيت وكامپوزيت هيچ دردى ندارد ولى اگر مراجعه كننده‌اى استرس داشته باشد مى‌توان از بى حسى استفاده كرد كه كار مراجعه كننده با آرامش بيشترى همراه باشد ولى در اشخاصى كه آستانه تحمل بالايى دارند كار بدون استفاده از بى حسى هم قابل انجام است.