سوالات متداول

سوالات پر تکرار

سوالات متداول

ممکن است پاسخ سوال شما در پایین باشد
چگونه می توانم به مطب مراجعه کنم؟

شما می‌توانید با مراجعه حضوری به آدرس مشهد - نبش ملاصدرا 13 - بالای بانک تچارت - پلاک61 مراجعه نمایید یا با شماره‌های 05138456697 یا 09337486969 تماس بگیرید.

چه شیوه های پرداختی رو قبول میکنید ؟

شما می‌توانید با مراجعه حضوری به مطب دکتر پوریا محمدپرست هزینه درمان خود را پرداخت نمایید.

آیا ایمپلنت درد دارد؟

انجام لمينيت وكامپوزيت هيچ دردى ندارد ولى اگر مراجعه كننده‌اى استرس داشته باشد مى‌توان از بى حسى استفاده كرد كه كار مراجعه كننده با آرامش بيشترى همراه باشد ولى در اشخاصى كه آستانه تحمل بالايى دارند كار بدون استفاده از بى حسى هم قابل انجام است.

 
درمان ایمپلنت چقدر زمان می برد؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بیماران قبل از کاشت ایمپلنت دندان، آگاهی پیدا کردن از مدت زمان دقیق فرایند پروسه درمان کاشت ایمپلنت دندان و پاسخ به سوال مراحل ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد است. به صورت کلی کاشت ایمپلنت‌های فوری تنها در ۱ روز امکان پذیر خواهد بود اما کاشت ایمپلنت‌های معمولی فرایند پیچیده‌تری خواهد داشت و ممکن است از ۱ الی ۶ ماه و یا حتی بیشتر طول بکشد.

فرایند کاشت ایمپلنت، ۳ بخش اصلی طول مدت زمان انجام اقدامات ضروری قبل از ایمپلنت، زمان مورد نیاز برای جراحی ایمپلنت فوری یا معمولی و زمان دوره نقاهت بعد از کاشت ایمپلنت را شامل می‌شود و پیش‌بینی نهایی زمان درمان ایمپلنت تنها توسط متخصص ایمپلنت دندان پس از انجام معاینات لازم از وضعیت سلامت بیمار و مشخص شدن تکنیک کاشت ایمپلنت امکان پذیر است.

 

دندان ها برای لمینت چقدر تراش می خورند؟

ونیر پوسته یا لایه‌ای است که از مواد همرنگ دندان افراد ساخته می‌شود و برای پوشش سطح جلوی دندان‌هایی که ممکن است به علت فاصله‌داشتن یا داشتن رنگ متفاوت یا بدشکل بودن و کج‌بودن، ظاهر خوبی نداشته باشند به کار می‌رود. ونیرها معمولاً در لابراتوار توسط دندانساز و از روی مدلی که توسط دندانپزشک تهیه شده ساخته می‌شوند. برای جاگرفتن ونیر روی دندان لازم است مقدار کمی از مینای دندان برداشته شود، به همین علت استفاده از ونیر برگشت‌پذیر نیست. بعضی از غذاها و نوشیدنی‌ها ممکن است باعث بدرنگ‌شدن ونیر شوند.

لمينيت كنيم يا كامپوزيت انجام دهيم؟
آيا بلند كردن دندانهاى كوتاه امكان پذير است؟
آیا ارتودنسی محدودیت سنی دارد؟
ایمپلنت دندان
آيا لمينيت دندان براى هر دو فك بالا و پايين لازم است؟
آيا انجام لمينيت وكامپوزيت دردناك است؟
 
لق شدن دندان درمانی دارد؟

شما به دلایل مختلفی باید برای درمان کردن دندان‌های لق اقدام کنید:

  • تا اعتماد به ‌نفس و احساس بهتری در مورد استحکام دندان‌ها و زیبایی لبخند خود داشته باشید.
  • از خرابی و از دست رفتن دندان‌های خود جلوگیری کنید، موضوعی که موجب می‌شود در آینده به درمان پیچیده و هزینه‌بر نیاز پیدا کنید.
  • تا صحبت کردن و خوردن غذا برایتان بسیار آسان‌تر (و در مواردی، با درد کمتر) باشد.
  • از بروز مشکلات و بیماری‌های سیستمی که از عفونت لثه و دندان ناشی می‌شوند، جلوگیری کنید.

 

با دندان شکسته چه باید کرد؟

دندان شکسته را می‌توان با توجه به درجه‌ی شکستگی با پر کردن و یا با کاور کردن، ترمیم کرد. با اینکه شکستگی دندان ممکن است کمی ترسناک باشد اما دندانپزشک می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. پس از شکستگی و پیش از بدتر شدن آن و یا عفونی شدن لثه، در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید.

آیا جرمگیری دندان ضرر دارد؟
اصولا جرمگیری بدون عارضه است و مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند مگر اینکه شرایط خاصی ایجاد شود و فاکتورهای جانبی عوارض خاصی را برای جرمگیری ایجاد کنند.
 
خانه