سبک زندگی, سلامتی

کاشت نگین روی دندان

کاشت نگین روی دندان توسط دندانپزشک

استفاده از جواهرات و نگین‌ها ایده‌ای بوده است که از مدت ها پیش در بین مردم بسیار رواج یافته است و امروزه روش‌های استفاده از آن نیز گوناگون می‌باشد. در واقع به غیر از بزرگسالان کودکان نیز می‌توانند از این روش برای زیباتر شدن دندان‌هایشان استفاده کنند. دندانپزشک امروزه از روش‌های جدیدی مانند استفاده از الماس‌های کوچک و سنگ استفاده می کنند تا آن‌ها را بر روی دندان به کار ببرند این روش ظاهر منحصر به فردی را برای شما به وجود می‌آورد و دندان‌های او را بسیار زیباتر می‌کند. اما در مواردی که دندان کودک شما شیری می باشد دندانپزشک کودکان برای آن‌ها از جواهرات متحرک به صورت موقت استفاده می‌کند.

والدینی که می‌خواهند طرح لبخند فرزندشان بسیار زیباتر و متمایزتر باشد می توانند با مراجعه به مطب دندانپزشک کودکان این کار را انجام بدهند. والدین می‌توانند از قبل در جواهرفروشی‌ها، جواهر مورد نظر خود را برای کاشت تهیه نمایند اما اگر می‌خواهید این جواهرات هارمونی بهتری با دندان شما داشته باشد بهتر است قبل از اقدام به تهیه‌ی آن با دندانپزشک  مشورت نمائید. البته این روش بیشتر برای دخترخانم‌ها به کار برده می‌شود. با این حال ممکن است والدین بخواهند از این روش برای زیبایی دندان پسران خود نیز استفاده نمایند. با این حال اگر می‌خواهید طرح لبخند فرزند شما (چه دختر یا پسر) زیباتر شود و می‌خواهید لبخند او جذابیت بیشتری داشته باشد بهتر است قبلا از اقدام به درمان اصلاح طرح لبخند او حتما با دندانپزشک کودکان مشورت نمائید. بنابراین شما به راحتی می‌توانید به مجموعه متنوعی از روش‌های درمانی اصلاح طرح لبخند فرزندتان دست یابید و از آن استفاده نمائید.

در پایان دندانپزشک  برای ثابت نگه داشتن نگین یا همان کریستال کوچک که بر روی دندان به کار می‌برد از مواد چسبی مخصوصی برای این کار استفاده می‌کند.  شما می توانند جواهراتی و نگین‌هایی از جنس طلا و نقره برای این امر استفاده نمایند.

شما این اطمینان خاطر را داشته باشند که دندانپزشک چسب‌هایی را که برای تثبیت نگین‌ها بر روی دندان کودکان استفاده می‌کنند هیچ ضرری برای سلامت شما نخواهد داشت. همچین امکان برداشتن آنها هر زمانی امکان‌پذیر خواهد بود.

 

فرایند درمان زیبایی کاشت سنگ و نگین تزئینی بر روی دندان توسط دندانپزشک 

 

پروسه ی کاشت و چسباندن نگین‌ها توسط دندانپزشک به راحتی انجام شده و معمولا کمتر از 15 دقیقه زمان خواهد برد.

دندانپزشک از چسب بی خطر و بسیاری قوی برای تثبیت الماس‌ها بر روی دندان‌ها استفاده می‌کنند. معمولا دندانپزشک قبل از اقدام به کاشت درباره نوع جواهر و سنگ از شما نظرخواهی خواهند کرد و آنگاه بعد از تمیز کردن کامل سطح دندان اقدام به کاشت آن خواهند کرد. در صورتی که دندان‌های شما مشکلاتی داشته باشد ابتدا مشکلات مربوط به آن برطرف می‌شود و  آن‌گاه کاشت نگین انجام می‌شود.

نگین و الماس‌های دندان

 

شرایط استفاده از براکت‌ها در ارتودنسی و الماس یا نگین در کاشت کاملا مشابه یکدیگر می‌باشد به این دلیل که نیاز به تراشیدن و سوراخ کردن دندان نمی‌باشد. جواهرات براق و کریستال‌های دندان دو نوع اصلی از جواهرات مورد استفاده برای کاشت در بازار هستند.

 

انواع نگین های ارزان را هم می‌توانید در تصویر زیر مشاهده نمائید:

 

 

آیا هنگام کاشت نگین توسط دندانپزشک دردی را احساس خواهد کرد؟

 

خیر، شما هیچ درد و ناراحتی را در حین درمان برای کاشت  احساس نخواهد کرد زیرا عملی بسیار راحت و سریع و بدون درد می‌باشد. اما در صورت مواجهه با درد ضروری با دندانپزشک مشورت نمائید.

 

ماندگاری این نگین‌ها و جواهرات بر روی دندان چه مدت می باشد؟

تا زمانی که شما و کودکتان تمایل داشته باشید این الماس یا نگین بر روی دندان کودکتان باقی می‌ماند. زیرا شرایط کاشت این نگین‌ها با نگین‌هایی که به صورت موقت و چند ساعته برای مهمانی‌ها به کار برده می‌شود بسیار تفاوت دارد. و می توان در زمان طولانی آن را در دندان خود نگه دارید به همین دلیل شرایط جدا کردن آن هم خاص می باشد که تنها به وسیله  دندانپزشک امکان پذیر می‌باشد.

در صورتی که کاشت نگین به صورت اصولی و صحیح توسط دندانپزشک انجام گیرد هیچ آسیبی به ساختار طبیعی دندان شما وارد نخواهد کرد، اما در صورتی که توسط دندانپزشک حرفه ای این کار انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *